PARI

Μετά κόπων και βασάνων η Παρί πήρε το διπλό από Λουντογκόρετς (video)

Θα έπρεπε, στα χαρτιά, να κάνει περίπατο. H άσημη Λουντογκόρετς δεν θα μπορούσε παρά να υποκλιθεί στην ισχυρή Παρί.

Ολα αυτά, όμως, στην θεωρία. Κι αυτό γιατί οι Βούλγαροι έβγαλαν το αγωνιστικό το λάδι στους Γάλλους.

Ο Ναθάναελ στο 16΄ με τρομερό φάουλ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, όμως ο Ματουιντί στο 41΄ ισοφάρισε για την ομάδα του Έμερι.

Ο Καβάνι στο 56΄ έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά με 1-2 και ο Μότι τρία λεπτά αργότερα νικήθηκε από το σημείο του πέναλτι από τον Αρεολά και η ισοφάριση δεν ήλθε.

Και επειδή η μπάλα τιμωρεί, ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Καβάνι διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιάνοφ, Μίνεφ, Μότσι, Παλομίνο, Ναταναέλ Πιμιέντα, Ντιάκοφ, Αντριαναντενενά, Μισιτζάν (74' Λουκόκι), Βάντερσον (88' Κεσέρου), Μαρσελίνιο, Ζόναταν Καφού.

ΠΑΡΙ ΣΖ: Αρεολά, Οριέ, Μαρκίνιος, Τιάγκο Σίλβα, Μαξουέλ, Τιάγκο Μότα, Βεράτι (80' Κριχόβιακ), Ματουιντί, Λούκας Μόουρα, Ντι Μαρία (88' Ικονέ), Καβάνι (90+1' Ογκουστίν).