ΜΙΛΑΝ

LIVE: Μίλαν - ΑΕΚ 0-0 - Τελικό

Τελείωσε το ματς στο Μιλάνο με την ΑΕΚ να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας.

95': Ο Αραούχο έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Μίλαν και από αριστερά, έπιασε φαλτσαριστά το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε κόρνερ.

93': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος άφησε τη θέση του στον Γαλανόπουλο.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90': Ο Τσαλάχνογλου εκτελεί πανέξυπνα το φάουλ -σαν κόρνερ από τα αριστερά- αλλά ο Ανέστης είναι ξανά εκεί και διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή.

85': Φοβερό σε δύναμη απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπακασέτα, ο Ντοναρούμα με υπερένταση έσωσε την εστία του! Κόρνερ για την ΑΕΚ.

83': Αλλαγή για την Μίλαν. Έξω ο Σούσο, μέσα ο Μπορίνι.

80': Μεγάλη επέμβαση του Ανέστη! Ο Σούσο μπούκαρε στην περιοχή, όμως ο Ανέστης του έκλεισε το οπτικό πεδίο κι έδιωξε σε κόρνερ.

79': Κίτρινη κάρτα πήρε ο Λιβάγια που πέταξε ένα μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο, ενώ είχε αποχωρήσει.

77': Σουτ του Κουτρόνε με το αριστερό εντός περιοχής, συρτό και στην αγκαλιά του Ανέστη.

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας αντί του Λιβάγια.

73': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Κεσιέ αντικαθιστά τον Μποναβεντούρα.

69': Ο Ανέστης κρατάει όρθια την ΑΕΚ! Αυτή την φορά νίκησε σε τετ-α-τετ τον Κουτρόνε.

68': Μεγάλη απόκρουση του Ανέστη. Ο Σούσο εκτελεί επικίνδυνα ένα φάουλ, ο Βράνιες έσκυψε χωρίς λόγο και ο Ανέστης διώχνει σε κόρνερ.

64': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο πήρε τη θέση του Χριστοδουλόπουλου, που έδειξε ότι ήθελε να παραμείνει στο ματς.

62': Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Κάλινιτς πήρε τη θέση του Αντρέ Σίλβα.

60': Σέντρα του Σούσο, κεφαλιά του Κουτρόνε, ξανά στη σωστή θέση ο Ανέστης.

58': Ο Τσαλχάνογλου εξαπέλυσε το ισχυρό σουτ από το όριο της περιοχής, σωτήρια επέμβαση του Ανέστη, ολοκληρώνει ο Τζανετόπουλος απομακρύνοντας προ του Αντρέ Σίλβα στην επαναφορά.

54': Σουτ του Λοκατέλι εκτός περιοχής, σε κόρνερ ο Ανέστης.

53': Σλάλομ του Μάνταλου από τον άξονα και σουτ από το όριο της περιοχής, εξαιρετικό τάκλιν του Μουσάκιο.

52': Σέντρα του Γκάλο από δεξιά, ο Λόπες που πάτησε περιοχή πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε. Καλή στιγμή για την ΑΕΚ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τα στατιστικά του πρώτου 45λεπτου.

Τέλος ημιχρόνου.

46': Φάση για τη Μίλαν. Σουτ του Λοκατέλι έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα απ'την εστία της ΑΕΚ.

45': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Αντρέ Σίλβα είδε την μπάλα να του στρώνεται, ο Σιμόες έβαλε την κόντρα και στη συνέχεια ο Γκάλο έβαλε στοπ στο σουτ του Μποναβεντούρα.

44': Ο Κουτρόνε εκτέλεσε με το δεξί εντός περιοχής από δύσκολη γωνία, σωστά τοποθετημένος ο Ανέστης, μπλόκαρε τη μπάλα.

42': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ.Πλασέ στην κίνηση του Γιόχανσον, ο Ντοναρούμα έπεσε κι έδιωξε δύσκολα.

41':  Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λάζαρος έκλεψε, έσπασε στον αμαρκάριστο Μάνταλο, που άργησε να σουτάρει και ο Ροντρίγκες του έβαλε την κόντρα.

40': Ο Ντοναρούμα βγήκε εκτός εστίας για να προλάβει μια βαθιά μπαλιά στον Λιβάγια.

37': Κίτρινη κάρτα στον Λοκατέλι που δεν άφησε τον Χριστοδουλόπουλο να εκτελέσει γρήγορα ένα φάουλ στη μεσαία γραμμή.

36': Ο Βράνιες βάζει ωραία το σώμα του ανάμεσα στον Κουτρόνε και τη μπάλα, δεν αφήνει τον επιθετικό της Μίλαν να απειλήσει ενώ παίρνει και το φάουλ.

30': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Σιμόες έκλεψε από τον Μουσάκιο μέσα στην περιοχή της Μίλαν, έκανε και το γύρισμα με το αριστερό από τη γραμμή του άουτ, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Ντοναρούμα, κύλησε παράλληλα με το τέρμα και κατέληξε κόρνερ.

28': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για τρικλοποδιά από πίσω στον Σούσο.

18': Ο Σούσο με συνεχόμενες προσποιήσεις ταλαιπώρησε τον Σιμόες, αλλά το σουτ που έκανε με το δεξί εκτός περιοχής ουδόλως ανησύχησε τον Ανέστη.

15': Σιμόες και Καλάμπρια συγκρούστηκαν στον αέρα, χτύπησε ο δεύτερος αλλά δεν έχει κάτι σοβαρό και συνεχίζει κανονικά στο ματς.

7': Ο Κουτρόνε σκοράρει από εξαιρετικά οριακή θέση, το γκολ δεν μετρά καθώς υπάρχει υπόδειξη του επόπτη για οφσάιντ.

6': Δυνατά έχει μπει η ΑΕΚ στο Σαν Σίρο. Μέχρι στιγμής έχει κερδίσει τρία κόρνερ και πιέζει τη Μίλαν.