Champions League Live: Τα παιχνίδια των 22:00

87': ΓΚΟΛ η Πόρτο. 2-0. Καθαρίζει το ματς κόντρα στη Λεβερκούζεν. Σκόρερ ο Γκαλένο, μετά από ωραίο πέρασμα του Ταρεμί.

ΓΚΟΛ 1-6 η Νάπολι!!! Σιμεόνε ο σκόρερ των Ναπολιτάνων

73': Με δέκα ο Άγιαξ, αποβλήθηκε ο Τάντιντς.

69': ΓΚΟΛ η Πόρτο! 1-0. Σκόρερ ο Ζαϊντού, ύστερα από υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας!

67': Σκοράρει η Μπαρτσελόνα με τον Πέδρι. Δεν μετράει το γκολ! Έχει γίνει χέρι από τον Φάτι

63': Κι άλλο ΓΚΟΛ η Νάπολι! 1-5. Σκόρερ ο Κβαρατσχέλια, ύστερα από υπέροχο 1-2 με τον Ρασπαντόρι! Αρκετοί φίλοι του Άγιαξ αποχωρούν από το γήπεδο.

63': ΓΚΟΛ η Μπριζ, 2-0 την Ατλέτικο. Σκόρερ ο Φεράν Τζουνγκλά

53': ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-0 τη Ρέιντζερς. Εύστοχη εκτέλεση από τον Σαλάχ.

52': Πέναλτι για τη Λίβερπουλ, ύστερα από ανατροπή στον Λουίς Ντίας.

47': ΓΚΟΛ η Νάπολι, πάρτι (1-4) στην έδρα του Άγιαξ. Δεύτερο γκολ από τον Ρασπαντόρι, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο σε όλους τους αγώνες.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο σ' όλα τα παιχνίδια: Ίντερ-Μπαρτσελόνα 1-0, Άγιαξ-Νάπολι 1-3, Λίβερπουλ-Ρέιντζερς 1-0, Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0, Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ 0-0.

45': ΓΚΟΛ η Ίντερ, με υπέροχο σουτ του Τσαλχάνογλου.

45': 3-1 η Νάπόλι επί του Άγιαξ, σκόρερ ο Ζιελίνσκι. Βγαίνει ενώπιον του Πάσφεϊρ και πλασάρει εύστοχα.

45': Εκτέλεση από τον Σικ, απέκρουσε ο Ντιόγκο Κόστα.

44': Ακυρώνεται το γκολ της Πόρτο, ο διαιτητής γυρνά πίσω τη φάση -μετά από εξέταση στο VAR- και δίνει πέναλτι στη Λεβερκούζεν!

42': ΓΚΟΛ η Πόρτο, 1-0 τη Λεβερκούζεν! Σκόρερ ο Ταρεμί που ολοκλήρωσε ιδανικά την αντεπίθεση της ομάδας του. Στην αμέσως προηγούμενη φάση οι Πορτογάλοι είχαν γλιτώσει την παραβίαση της εστίας τους.

36': ΓΚΟΛ η Μπριζ! 1-0 την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Σόουα στην πρώτη ευκαιρία των Βέλγων.

33':  ΓΚΟΛ 1-2 η Νάπολι. Εξαιρετική ασίστ του Κβαρατσκέλια, κεφαλιΆ του Ντι Λορέντσο και οι Ιταλοί κάνουν την ανατροπή.

29': Ακυρώθηκε γκολ της Ίντερ με τον Κορέα ελέω οφσάιντ. Σωστή απόφαση.

24': Η Ιντερ ζητά πέναλτι και ο ρέφερι πάει να το δει. Είχε προηγηθεί οφσάιντ, δεν υπάρχει πέναλτι.

18': ΓΚΟλ 1-1 η Νάπολι τον Άγιαξ. Υπέροχη κεφαλιά του Ρασπαντόρι για τους Ναπολιτάνους.

Δεν θα μετρήσει το γκολ της Λεβερκούζεν, είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ

15': ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν, 1-0 στην έδρα της Πόρτο. Εξετάζεται η φάση. VAR να δούμε αν θα μετρήσει το γκολ του Χάντσον Οντόι

9': ΓΚΟΛ ο Άγιαξ. Εξαιρετικός συνδυασμός, αλλά από... καραμπόλα το γκολ του Άγιαξ, σκόρερ ο Κούντους.

7': ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ. Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Άρνολντ.

1' Ξεκίνησαν οι αναμετρήσεις.

Περίπου 10 λεπτά για τη σέντρα.

Οι υπόλοιπες ενδεκάδες

Οι ενδεκάδες από το Ίντερ - Μπαρτσελόνα

Στο μεγάλο παιχνίδι της βραδιάς φυσικά, η Ίντερ υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα στο «Τζουζέπε Μεάτσα», σε ένα κομβικό ματς για τις δύο ομάδες όσον αφορά στην εξασφάλιση του προβαδίσματος για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η δράση στην Ευρώπη συνεχίζεται και αυτή την εβδομάδα, αρχικά με την 3η αγωνιστική του Champions League.