LIVE

Live: Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 75-77 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 75-77. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τους Πειραιώτες!

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 13 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο (47-60), όμως το τέλος του τον βρήκε μπροστά στο σκορ με 61-54.

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό και προηγείται με 44-35 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός έχει καλή απόδοση και προηγείται με 19-18 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Με τους Φαλ, Σίκμα, Πίτερς, Κανάαν και Γουόκαπ ξεκινά ο Ολυμπιακός.

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Νταμίρ Γιαβόρ (Κροατία), Τόμισλαβ Χορντόφ (Κροατία) και Ράιν Πεεράντι (Εσθονία).

Η δωδεκάδα του Ολυμπιακού: Τόμας Ουόκαπ, Νάιτζελ Ουίλιαμς-Γκος, Αϊζάια Κάνααν, Γιαννούλης Λαρεντζάκης, Ίγκνας Μπραζντέικις, Σακίλ ΜακΚίσικ, Άλεκ Πίτερς, Λουκ Σίκμα, Φιλίπ Πετρούσεφ, Μόουζες Ράιτ, Μουσταφά Φαλ και Νίκολα Μιλουτίνοφ.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Μπαρτσελόνα εκτός έδρας στο πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες για τα πλέι οφ της Euroleague.