ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Live: Ολυμπιακός - Μακάμπι Χάιφα 0-4 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Πολύ βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό και αποκλεισμός από το Τσάμπιονς Λιγκ.

Διασυρμός για τον Ολυμπιακό.

86': ΓΚΟΛ η Μακάμπι. Ο Αμπού Φανί μπήκε πριν λίγο και με σουτ σκόραρε για την ομάδα του.

86': Έξω ο Πιερό, μέσα ο Ρουκάβιτσα.

79': Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κοέν.

78': Αλλαγές για τη Μακάμπι με Ατζίλι και Αμπού Φανί αντί των Τσέρι και Ντέιβιντ.

77': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Εμβιλά αντί του Μαντί.

74': Πιερό το σουτ λίγο έξω.

72': Αλλαγές για τη Μακάμπι με τους Μεναχέμ και Αράντ αντί των Κορνού και Χαζίζα.

68': Βαλμπουενά μέσα. Έξω ο Μασούρας.

«Συνθήματα από την κερκίδα «εεε, οοο αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό».

«Κώστας Φορτούνης», ακούγεται από την εξέδρα.

65': ΓΚΟΛ  η Μακάμπι. Ο Τσέρι άνοιξε τη μπάλα αριστερά, ο Κορνού έβγαλε τη σέντρα και ο Πιερό με κεφαλιά έκανε το 0-3.

62': Μέσα ο Ελ Εραμπί και ο Κούντε, έξω ο Κανέ και ο Ζινκερνάγκελ για τον Ολυμπιακό.

61': ΓΚΟΛ η Μακάμπι. Ο Τσέρι άνοιξε τη μπάλα δεξιά για τον Χαζίζα, εκείνος έβγαλε τη σέντρα και ο Πιερό με κεφαλιά έκανε το 0-2.

60': Ωραία σέντρα του Βρσάλικο, η μπάλα μένει στην περιοχή της Μακάμπι αφού δεν απομακρύνεται σωστά αλλά ο Τικίνιο σουτάρει από τη μικρή περιοχή πάνω στα σώματα

57': Κίτρινη και ο Κανέ.

55': Κίτρινη ο Μοχάμεντ.

54':  Κίτρινη στον Μοχάμεντ για φάουλ στον Βρσάλικο.

51': Επικίνδυνη κατάσταση για τον Ολυμπιακό. Ο Τσέρι βρήκε τον Πιερό στην περιοχή και ο Σισέ πρόλαβε και έδιωξε πριν πλασάρει τον Βατσλίκ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης». Καρβάλιο αντί Μπουχαλάκη. Χωρίς αλλαγές η Μακάμπι.

Τέλος ημιχρόνου.

Στις καθυστερήσεις  μεγάλη επέμβαση του Βατσλίκ σε τετ α τετ. Ακούγονται πολλές αποδοκιμασίες...

45': Κίτρινη ο Πλάνιτς για διαμαρτυρία.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

40': Ο Μαντί Καμαρά ελίσσεται και στέλνει τη μπάλα έξω τελικά. Κερδισμένο φάουλ του Τικίνιο.

32': Κίτρινη κάρτα στον Ρέαμπτσιουκ.

Αποβάλλεται από τον πάγκο ο βοηθός του Μαρτίνς.

26': Κίτρινη στον Παπέ Σισέ.

25': Δεν μετράει γκολ του Μπουχαλάκη. Ακυρώθηκε για χέρι του παίκτη του Ολυμπιακού στην προσπάθειά του να στοπάρει και να σουτάρει.

Άρχισε και πάλι ο αγώνας.

Διακοπή στο ματς λόγω αψιμαχιών του Βρσάλικο με τον Πιερό

18': Σουτ από τον Μαντί Καμαρά μετά από κερδισμένο φάουλ του Κανέ. Έξω η μπάλα.

Ο Ολυμπιακός θέλει δύο γκολ για να προκριθεί, ενώ με ένα το ματς πάει στην παράταση.

12': Κίτρινη στον Τοροσίδη στον πάγκο του Ολυμπιακού.

12': Κεφαλιά Τικίνιο μετά το κόρνερ. Έξω η μπάλα αλλά φάνηκε να βρήκε στο χέρι του Πλάνιτς και να πέρασε έξω

9': Προσπάθεια από τον Μασούρα. Έξω η μπάλα.

5': ΓΚΟΛ η Μακάμπι. Ο Τσέρι εκτέλεσε απευθείας φάουλ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βατσλίκ για το 0-1.